Kurs i Hurdal i august 26

Fordypningskurs for kordirigenter med 

Tone Bianca Sparre Dahl

Føler du at dagene bare flyr og at du ikke får tid til fordypning og alt du kunne ønske deg å få til? Står du fast dirigentteknisk eller bare føler deg sliten og trenger nye impulser og et deilig avbrekk?

Jeg har laget et kurs for deg som kjenner at et dirigent-retreat er det rette nå. En kombinasjon av å utvikle deg som dirigent og få lande inn i din egen kropp.

Du er kanskje en sanger som har begynt å dirigere kor, som ikke har håndverket på plass enda og kjenner at det butter imot? Eller opplever du at du trenger hjelp for å komme videre med koret ditt? Kanskje er du en dirigent som har holdt på lenge og som lurer på hvordan du kan utvikle uttrykket og dirigeringen din?

Da kan det hende du skal melde deg på dette kurset!

Kurset går over 2 eller 3 dager: torsdag til lørdag er for deg som ønsker et kurs med meg, torsdag til søndag er for deg som vil ha en dag etter kurset til å være i naturen eller gå i SPA på Hurdalsjøen Hotell. www.hurdalsjoen.no

Jeg har undervist i dirigering ved Norges Musikkhøgskole i 30 år, og er dirigent for to av Norges fremste kor, Schola Cantorum og Kammerkoret YMIR. Jeg har også et helt voksenlivs erfaring som pedagog og dirigent for kor på alle nivåer og sammensettinger, og har holdt kurs i mange land. Nå er tiden kommet for å lage mine egne kurs, med det innholdet jeg brenner for! Å uttrykke seg gjennom kroppen og få kontakt gjennom dirigering.

Jeg har skrevet to bøker for kordirigenter;

“Korkunst” og “Å dirigere med en fugl på hånden”.

Noen ganger legger vi oss til uvaner eller kommer ikke videre. Det ønsker jeg å gjøre noe med. Jeg vil gjerne gi deg muligheten til å lande i deg selv mens du får det påfyllet du trenger. Velkommen til Østlandets Perle – Hurdal!

Hurdal ligger 1 time nord for Oslo, 30 minutter fra Oslo Lufthavn med bil. Tog og buss tar 1,5 time.

Kurset holdes på Hurdal Gjestegård, Landsbyvegen 1, 2090 Hurdal.

http://www.hurdalgjestegard.no

Alle måltider spiser vi i Strandvegen 11, 2 min å kjøre eller 10 min å gå fra Gjestegården.

Dirigentreatreat max 8 deltakere

20.-22./23.8.26

  • Kroppslige og mentale øvelser utarbeidet for dirigenter (Tone-metoden 🙂
  • Øvelser der du kommer i kontakt med kreativiteten din, med pust og kropp
  • Undervisning i dirigering, det å drive med kor, og tekniske øvelser.
  • Arbeid i gruppe og 1:1 med meg
  • Hvile, god mat og natur!

Her kan vi også brenne bål, ta badstue, bade i Hurdalsjøen eller elva, spise god hjemmelaget mat og sove godt.  Dobbeltrom, enkeltrom og delt bad. Du kan også padle på Hurdalsjøen med vår kano eller kajakk.

Før kurset sender hver deltaker meg et opptak der de arbeider med koret sitt. Vi har en samtale 1:1 om dette før kursretreatet starter, på zoom. Hvis du ikke kan skaffe et slikt opptak, tar vi en samtale om hva du trenger av påfyll.

Timeplan:

Torsdag 20.8

Buss fra Eidsvoll verk stasjon går kl 16.05, 16.35 og 17.05, ta den til Hurdal kirke eller kom med bil.

  • 16.45 -17.45 Velkommen og innsjekk på rommene
  • 18 Middag
  • 19 -21 Første økt

Fredag 21.8

  • 8-9 Morgenbad i elva?
  •  9-10 Frokost
  • 10-13 , 2. økt
  • 13 Lunsj
  • 15   3. økt
  • 16-18 enkelttimer / fritid
  • 18 Middag
  • 20 Badstue og bål

Lørdag 22.8

  • 8-9 Morgenbad
  • 9-10 frokost
  • 10-13,  4. økt
  • 13 lunsj
  • 14 Fritid/enkelttimer
  • 16.30 buss fra Hurdal kirke til Eidsvoll verk

For de som blir til søndag:

  • 18 middag
  • 19 -22 evt brettspill og lørdagskos

Søndag

  • 9-10 frokost
  • 10-13 Være i naturen eller lunsj og SPA på Hurdalsjøen hotell

(betales ekstra med kr 790 til hotellet)

Kursavgift : kr 5800 torsdag til lørdag (6400 til søndag) som dekker 1:1 samtale før kurset, kurs, overnatting, mat, badstue og lån av kajakk/kano. Gave fra meg er boken  “Å dirigere med en fugl på hånden” som kursmateriell.

Early Bird; betaling før 1.4: 4900 for kurs/mat/overnatting torsdag til lørdag (5500 til søndag)

Det finnes støtteordninger som Koralliansens dirigentstipend (dekker inntil 75% opp til 4000 eller 8000, søknadsfrist 15.2), Norges korforbunds Dirigentutvikling (15.3), eller kanskje koret ditt er villige til å gi deg denne muligheten ved å støtte deg økonomisk?

Overnatting : på Gjestegården i Hurdal eller hjemme hos oss i dobbelt  eller enkeltrom. Tillegg for enkeltrom: 400 kr pr natt

Det er også mulig å overnatte på hotellet, som er 1 km unna.

Kurset holdes på Hurdal Gjestegård, i vakre omgivelser, og maten lages av min samboer, Jan, som er en veldig dyktig kokk.

Her er det bare å glede seg til hjemmebakst og økologisk, kortreist mat!

Betaling og påmeldingsfrist: 1.6.26

Kurset må betales i sin helhet om avbestilling skjer senere enn 3 uker før startdato. Avbestilling senere enn 5 uker før startdato belastes med 50% av kursbeløpet. Husk at du kan bruke din reiseforsikring for refusjon om du ikke kan delta pga akutt sykdom.

Påmelding: tonebianca@gmail.com

Spørsmål? Telefonnummeret mitt er 95963869